Podpořte rozesílku hodnocení darem

a pomozte nám oslovit voliče ve všech domácnostech v České republice.

Příprava obsahu

Příprava tezí a hodnocení, tvorba webu, online a outdoor kampaň
Příprava ukončena, můžeme rozesílat

Za každých 1000 korun doručíme hodnocení do schránky 2695 voličům

500 000 voličů
1 000 000 voličů
2 000 000 voličů
3 500 000 voličů
Získáno
3 201 220 Kč
5 500 000 voličů
8 300 000 voličů
Sbírka již byla ukončena.
Platební metoda

Je důležité, aby se výsledky hodnocení dostaly před volbami do poštovních schránek všech voličů. Díky Vaší podpoře se tak budou moci další lidé ve volbách rozhodnout informovaně.

Děkujeme.

FAQ

Co je Rekonstrukce státu?

Rekonstrukce státu je platforma neziskových organizací, která prosazuje do českých zákonů odborníky zformulovaná opatření pro dobrou správu státu a dohlíží na to, jestli politici respektují principy demokratického vládnutí. Rekonstrukci státu tvoří právníci, experti a všichni občané, kterým záleží na transparentní a odpovědné politice. Iniciátorem našeho vzniku byl v roce 2013 tým právníků advokátní kanceláře Frank Bold.

Co se stane, když nevybereme celou částku?

Vybrané peníze, bez ohledu na to, kolik jich bude, využijeme na rozesílku hodnocení politiků a politických stran do poštovních schránek voličů. Množství oslovených domácností bude závislé na tom, kolik peněz se nám podaří vybrat. V případě nedostupných tiskových kapacit či materiálu Vaši podporu přesměrujeme do propagace Volebního průvodce v online prostředí.

Podle čeho se rozhodnete, komu hodnocení pošlete, když nevyberete celou částku?

Pokud budeme oslovovat jenom část domácností, dáme přednost domácnostem v krajích s historicky nižší volební účastí. Rozesílkou oslovíme domácnosti napříč celou Českou republikou, ale větší část rozesílky zašleme do Ústeckého, Karlovarského, Moravskoslezského, Olomouckého kraje.

Jak se dozvím, co se v kampani děje a kolik lidí se podařilo oslovit?

Podpoříte-li rozesílku hodnocení darem, budeme Vás o vývoji kampaně průběžně informovat formou newsletteru. K newsletteru se můžete připojit také vyplněním e-mailu v zápatí této stránky. Sledovat můžete také náš Facebook, Twitter nebo Instagram.

Do kdy můžu přispět?

Na kampaň je možné přispět do 1. října 2021. Distribuci hodnocení do schránek zajistíme bezprostředně před volbami do Poslanecké sněmovny, které se konají 8. a 9. října 2021. Dary použijeme primárně na rozesílku hodnocení do schránek, v případě nedostupných tiskových kapacit či materiálu Vaši podporu přesměrujeme do propagace Volebního průvodce v online prostředí.

Jak bude obsah rozesílky do schránek vypadat?

Rozesílané hodnocení bude mít formu několikastránkového letáku, ve kterém voliči např. najdou:

  • hodnocení politiků - představíme nejlépe hodnocené politiky/političky

  • vysvětlení významu kroužkování na volebních lístcích

  • známky politických stran za program a jejich aktivitu v posledním volebním období

  • základní informace o Rekonstrukci státu 

  • odkaz na komplexního on-line volebního průvodce 


Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.